Investiční pobídky

Volejte zdarma
800 190 163

Kontaktní formulář:
Informace o zpracování osobních údajů

Novinky


Evropská komise snížila české investiční pobídky

02.07.2014

Nová pravidla Evropské komise pro regionální podporu začala platit od 1. července. Tímto datem tak České republice klesá maximální možná míra veřejné podpory ve formě investičních pobídek.

Konkrétně se jedná o snížení ze 40% na 25% pro velké podniky, které do nynějška tvořili 95% žadatelů o tuto formu podpory.

Nižší podporu mohou očekávat i střední a malé podniky, které však častěji než investiční pobídky využívají dotace ze strukturálních fondů EU. Snížení v této oblasti je z 50% na 35% pro střední podniky a z 60% na 45% pro malé podniky.

Dřívější výhodnější podmínky se letos rozhodl využít rekordní počet žadatelů. Od 1. ledna do 30. června 2014 agentura CzechInvest přijala 108 žádostí o investiční pobídky, za celý rok 2013 přitom o tuto podporu zažádalo jen 98 investorů.

Změnám bude přizpůsobovat také český zákon o investičních pobídkách. Novela, kterou nyní připravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, sladí evropská a česká pravidla nabídne investorům další výhody, aby pro ně Česká republika zůstala dostatečně atraktivní a konkurenceschopnou lokalitou. Začít platit by měla v 1. čtvrtletí 2015.

 

Zdroj: agentura CzechInvest