Investiční pobídky

Volejte zdarma
800 190 163

Kontaktní formulář:
Informace o zpracování osobních údajů

Novinky


ČR čeká změna systému investičních pobídek

13.06.2014

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo novelu zákona o investičních pobídkách, která nově zavádí speciální ekonomické zóny a umožňuje získat pobídku například i datový centrům a call centrům.  Tato změna má Česko udržet atraktivní pro zahraniční investory i po snížení výše veřejné podpory, které nastane v červenci.

Speciální ekonomické zóny, jež navrhuje novela, mají mít dostupnou vyšší hmotnou podporu na jedno nově vytvořené pracovní místo, a to až 300 tisíc korun. Na pozemky a stavby v těchto zónách bude také možné uplatnit osvobození od daně z nemovitostí až po dobu deseti let. Speciálních ekonomických zón by mělo být zhruba pět - předpokládá se, že by se mohlo jednat o zóny Ostrava-Mošnov, Most-Joseph, Holešov, Dukla-Havířov a Horní Tošanovice.

Investiční pobídky by také měly být na základě novely poskytovány v projektům datových center a call center, která vytvoří více než 500 pracovních míst. 

Novela také navyšuje počet regionů, ve kterých bude možné získat hmotnou podporu na vytváření nových pracovních míst a na podporu rekvalifikace nebo školení nových zaměstnanců. Zvýší se také dotace na pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku z pěti na 12,5 procenta nákladů.

Zdroj: investujeme.cz

 

Pokud vás zajímá toto téma v širších souvislostech, poslechněte si rozhovor s Vojtěchem Rajtrem, náměstkem generálního ředitele agentury CzechInvest, který o novinkách v oblasti investičních pobídek hovořil ve Studiu ZET rádia BBC.