Investiční pobídky

Volejte zdarma
800 190 163

Kontaktní formulář:
Informace o zpracování osobních údajů

Novinky


Investiční pobídky otevírají dveře úspěchu a expanzi

30.10.2013

O tom, že jsou investiční pobídky vhodným nástrojem pro rozvoj podniků není pochyb. Daňové úlevy a další formy podpory jsou vítané. Díky investičním pobídkám se tak ušetří náklady, které se následně mohou dále investovat.

Investiční pobídky pomohly Y Soft Corporation k růstu

Investiční pobídku ve formě dotace využila například společnost Y Soft Corporation, která je naším významným klientem. Dotace byla použita na nové technologie a druhá investiční pobídka ve formě daňových úlev byla využita na nákup superpočítače v hodnotě patnácti milionů korun. Y Soft Corporation se tak stala průkopníkem a prvním žadatelem o investiční pobídky strategických služeb. V rámci čerpání pobídky se společnost zavázala k vytvoření 40 nových kvalifikovaných míst. Díky proaktivnímu přístupu, využití investičních pobídek ale i celkové vizi se tržby společnosti společnosti vyšplhaly na téměř půl miliardy korun a disponuje zhruba 190 pracovními místy. Jedním z posledních úspěchů je také expanze do Austrálie, kde proběhla akvizice.

Podpora v příštím roce 

Příští rok poklesnou daňově uznatelné náklady u velkých podniků o 15%, a proto se chce agentura CzechInvest zaměřit především na zeefektivnění čerpání investičních pobídek. Podrobněji se plánům agentury CzechInvest věnujeme zde.