Investiční pobídky

Volejte zdarma
800 190 163

Kontaktní formulář:
Informace o zpracování osobních údajů

Novinky


Zahraniční investoři věří v budoucnost Evropy

03.07.2013

Výše zahraničních investic v Evropě by se podle nejnovějších výsledků neměla nijak snižovat. Investoři totiž evropské ekonomice stále věří.
 

Česko díky zahraničním investicím vytvořilo přes 5 tisíc pracovních míst

V České republice bylo v loňském roce realizováno 64 zahraničních investic a díky nic tak vzniklo přes pět tisíc pracovních míst. Mezi největší investory se řadí především německé, japonské a rakouské firmy, které podnikají v automobilovém průmyslu, těžkém strojírenství a logistice.

Je dobrou zprávou, že si Česko stále drží velmi dobrou pozici v bonitě evropských zemí pro investování a vznik nových projektů. V žebříčku evropských zemí je na patnáctém místě. Primát drží Velká Británie, kde se realizovalo přes 600 investic a dále investory velmi láká Německo a Francie.
 

Investoři věří Evropě

Podle finálních výsledků celkového počtu zahraničních investic, které přinesla agentura CzechInvest, byl zaznamenán pouze tříprocentní pokles oproti roku 2010. I přes tento pokles lze konstatovat, že je míra zahraničních investic stále vyšší, než v období před recesí evropských ekonomik a že je Evropa stále v hledáčku investorů.